با ما در تماس باشید:  36341115 - 071 ( دوره اول )       36244537 - 071 ( دوره دوم )

پذیرفته شدن 31 نفر از ۸۲ دانش آموز شرکت کننده پایه ششم در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و کسب آمار 38 % قبولی
درباره مدرسه
تاریخچه مدرسه ما

موسسه فرهنگی و آموزشی نخبگان امید فردا از سال 1386 فعالیت خود را در قالب پیش دبستان و دبستان آغاز نموده است.

این موسسه کارگاه های خلاقیت با رویکرد تقویت هوش‌های چندگانه گاردنر را در قالب کلاس‌های فوق برنامه برگزار می‌نماید که به شرح ذیل می‌باشند:

*کارگاه مهارت‌های زندگی: این کارگاه براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی از مهارت های زندگی طراحی شده است که شامل مجموعه فعالیت‌هایی متناسب با مراحل رشد مختلف کودک می‌باشد. با توجه به هوش های چندگانه گاردنر، تمرکز بر هوش درون فردی و برون فردیمی‌باشد که به دانش آموز کمک می‌کند از بینش عقلی به مرحله کاربرد علمی مفاهیم و مهارت‌ها در زندگی برسد. حیطه های اصلی فعالیت های کارگاه براساس میزان ارتباط با پایه های تحصیلی، شامل رشد خود، رشد هیجانی، رشد اجتماعی و رشد شناختی است. تمرینات کارگاه، برگرفته از شیوه‌های فعال یادگیری و روش‌های تدریس خلاق (مانند بارش مغزی، ایفای نقش، پرسش و پاسخ، فعالیت‌های گروهی، بحث و گفتگو و...) می‌باشد.

*کارگاه بازی تا اندیشه (بازی‌های فکری): در این کارگاه، تلاش برای ایجاد محیطی پویا، جذاب و شاد برای شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت دانش آموزان می باشد.باتوجه به اینکه تجربه های حاصل از بازی، پایدارترین نوع آموزش کودک می باشد این کارگاه با هدف افزایش دقت و تمرکز، کمک به رشد ذهنی و تفکر و حل مسئله، آموزش هم زیستی و مهارت اجتماعی برای زندگی واقعی، افزایش تجربه و سرعت عمل، آموزش تصمیم گیری، افزایش حس همکاری و مشارکت برگزار می گردد.

*کارگاه هنرآوایی: این کارگاه با هدف تقویت هوش موسیقیایی، کلامی، جنبشی و همچنین افزایش توانایی های شناختی (ادراک، حافظه و تفکر) برگزار می گردد. کودکان از طریق مجموعه فعالیت هایی که شامل آشنایی با ریتم، انواع زیر و بمی صداها و کشش آن‌ها (صدا سازی)، ریتم سازی مقدماتی، آشنایی با سازهای پرکاشن و ساخت با وسایل دور ریختنی به اجرای سرودهای مختلف همراه با انجام حرکات هماهنگ و موزون می‌پردازند و از دریچه موسیقی، شخصیت اخلاقی و مهارت اجتماعی آنان رشد و پرورش می یابد.

*کارگاه کتاب‌خوانی و گلستان‌خوانی: در این کارگاه تلاش بر این است تا با برگزیدن قصه ها و روش های نوین و متناسب با گروه سنی، نیازها و شناخت های اجتماعی کودکان و اغلب با بهره گیری از داستان های جدید و کمیاب، آنان را به کتاب‌خوانی تشویق نماید همچنین تقویت و رشد مهارت های چهارگانه گفتاری (شنیدن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن)، تفکر و قدرت تحلیل و درک مطلب دانش آموزان، رشد سواد عاطفی و خلاقیت آنان از اهداف اصلی کارگاه قصه‌گویی و کتاب‌خوانی دانش آموزان می باشد.

*کارگاه دقت و تمرکز: تمرکز حواس یعنی عوامل حواس پرتی را به حداقل رساندن.بیشتر افراد گمان می کنند که تمرکز یک امر ذاتی و تغییر آن ناممکن است در حالی که تمرکز یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هرکس با هوش عادی خود می تواند به آن دست یابد.راهکارهای عملی تقویت دقت و تمرکز شامل کاهش و کنترل اشتغالات فکری و عملی، تمرین و تداوم، رها سازی عضلانی، تنها بودن با خویشتن، تمرین تصویر ذهنی و خوب شدن می باشد.

*کارگاه بافندگی: کودکان در این کارگاه با انجام فعالیت های هنری به درک زیباشناسی، نظم و توازن و تناسب و همچنین درک مهارت های اجتماعی می رسند.از مهم‌ترین اهداف کارگاه می‌توان آشنایی با هنرهای اصیل، افزایش و تقویت رشد حسی-حرکتی، رشد خلاقیت و رشد هیجانی دانش آموزان را در نظر گرفت. کودکان از طریق انجام فعالیت های متنوع به شناخت و کنترل حرکات بدن، هماهنگی عضلات دست و چشم، کسب مهارت های ریاضی به طور عملکردی و افزایش تجسم فضایی دست می یابند.

*کارگاه سفال: یکی از اقدامات دبستان نخبگان امید فردا، برگزاری کارگاه سفال می ‌باشد. این کارگاه به تقویت خلاقیت در کودکان از طریق ارائه یک اثر هنری می پردازد. کارگاه سفال، دربرگیرنده بخشی از خلاقیت هنری است که در آن فرد با استفاده از ابزار و مواد گوناگون به بیان عواطف، احساسات و عقاید خویش نسبت به محیط اطراف خود می پردازد و همچنین به درک عمیق‌تر و یادگیری موثرتر در دانش آموزان می انجامد.

 

** بیانیه چشم انداز خانواده نخبگان

اولین انتخاب مشتریان و الگوی مجموعه های آموزشی

تربیت دانش آموزانی خلاق،پژوهشگرواخلاق مدار که با تکیه بر شناخت و پرورش استعدادها در فضایی استاندارد و با تسلط بر تکنولوژی های نوین، که بتوانند موفقیت را در آینده تجربه کنند.

 

** بیانیه ماموریت خانواده نخبگان

ارائه خدمات آموزشی و پرورشی درمقاطع دبستانی و پیش دبستانی با بهره گیری از تکنولوژی و متدهای نوین درمنطقه جنوب کشور، با تکیه بر ارزش های اخلاقی و انسانی ، ایجاد محیطی شاد و آرام به منظور مهیا نمودن زمینه های رشد و بالندگی دانش آموزان ، والدین و کارکنان و توانمند‌سازی موسسه از طریق سود‌آوری و جلب رضایت کلیه ذی‌نفعان.