با ما در تماس باشید:  36341115 - 071 ( دوره اول )       36244537 - 071 ( دوره دوم ) ایسنتاگرام

صفحه شخصی پرسنل اداری
سمیرا بهمنش مشاور شعبه 2 - دبستان دخترانه
توجه: شما هم می توانید با ورود به سیستم و ثبت نظرات خود،باعث دلگرمی ما شوید...
سمیرا بهمنش
مشاور شعبه 2 - دبستان دخترانه
سه‏ شنبه 1399/11/14 ، ساعت 9:29

با سلام و احترام
📬والدین گرامی
بدین وسیله به اطلاع می رساند؛ با کلیک بر روی لینک زیر می توانید کارگاه مشاوره با موضوع تربیت جنسی که در هفته گذشته برگزار شد را مشاهده نمایید.

http://185.8.174.211/pnziw65xjv1z/

📌لازم به ذکر است؛


همچنین این لینک ها در موبایل قابلیت باز شدن ندارند.

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در این زمینه در گروه های واتساپ مشاوره و یا بصورت خصوصی برای ادمین این گروه ها ارسال نمایید.

عسل دانشی   دوم دبستان دخترانه،کلاس 8 شعبه ب
💙💙💙💙
سه‏ شنبه 1399/11/14 ، ساعت 13:16
سمیرا بهمنش
مشاور شعبه 2 - دبستان دخترانه
دو شنبه 1399/09/24 ، ساعت 12:54

سبک یادگیری کودک خود را بشناسید

 

همه کودکان،دنیا را به روش های منحصر به فردی کشف و تجربه می کنند. برهمین اساس روش های مختلف و متفاوتی در یادگیری دارند.درک وشناخت انواع مختلف سبک های یادگیری می تواند به شدت بر نحوه تعامل والدین و معلمان در آموزش اثرگذار باشد.در این مقاله به معرفی سبکهای یادگیری می پردازیم.

 

 

فایل pdf در ادامه پیوست می باشد.

http://www.nokhbeganof.ir/Files/dd202012134318.pdf

 

 

 

سپیده نکویی   پنجم دبستان دخترانه،کلاس 19 شعبه الف
یا تشکر بسیار آموزنده بود
چهار شنبه 1399/12/20 ، ساعت 9:28
سپیده افتخاری   اول دبستان دخترانه،کلاس 3 شعبه الف
سپاسگزارم از مطالب آموزنده و مفید شما
جمعه 1399/10/05 ، ساعت 22:47
تینا کاظمی   پیش دبستان دخترانه،کلاس 1 شعبه الف
بیا تشکر بسیار آموزنده بود
سه‏ شنبه 1399/09/25 ، ساعت 6:2
پارمیس زارعی   سوم دبستان دخترانه،کلاس 12 شعبه ب
سلام

ممنون از مطالب عالیتون🎉🎉🎉😘😘😘
دو شنبه 1399/09/24 ، ساعت 14:33
سمیرا بهمنش
مشاور شعبه 2 - دبستان دخترانه
دو شنبه 1399/09/10 ، ساعت 11:45

یکی از دغدغه ها و نگرانی والدین در این روزها، مشکل خواب  و بی نظمی در الگوی خواب شبانه کودکان در دوران ویروس کرونا می باشد. در این مقاله به بررسی علت ها و همچنین ارایه راهکارهایی در این زمینه پرداختیم. امید که برای والدین گرامی سازنده و موثر باشد.

 

فایلpdfپیوست می باشد.

http://www.nokhbeganof.ir/Files/dd202011113822.pdf

 

ریحانه سادات حسینی   دوم دبستان دخترانه،کلاس 8 شعبه ب
ممنون از اطلاعات مفید شما
يک شنبه 1399/09/23 ، ساعت 10:32
سعیده ترکمانی   مدیر شعبه 2 - دبستان دخترانه
ممنون از مطالب جامع و خوبتون
سه‏ شنبه 1399/09/11 ، ساعت 10:17
عسل دانشی   دوم دبستان دخترانه،کلاس 8 شعبه ب
سلام ممنون مفید بود 💖
دو شنبه 1399/09/10 ، ساعت 13:20
سمیرا بهمنش
مشاور شعبه 2 - دبستان دخترانه
دو شنبه 1399/07/14 ، ساعت 17:0

معرفی کتاب

آشنایی کودکان با ویروس کرونا ویژه کودکان پیش دبستان و پایه اول

 

با غافلگیری شیوع گسترده ویروس جدید کرونا، کودکان زمان بیشتری را درکنار خانواده ها سپری می کنند و در این شرایط خانواده ها با واکنش ها و سوالات مختلف آنان روبرو می شوند. برای پاسخ به نگرانی و دغدغه های این روزهای بچه ها ، ادبیات کودکان کاربرد بیشتری پیدا کرده و شاید برای اولین بار نویسندگان وتصویرگران ادبیات کودک، در عکس‌العمل به این بیماری که به‌سرعت فراگیر شد داستان‌هایی خلق کردند تا بتوانند به والدین و کودکان در درک و توضیح تغییر سریع شرایط زندگی، عادت‌ها و رفتارهای روزانه کمک کنند.

یکی از کتابهای مفید و ساده در این زمینه،«کووی بوک» است که مانوئلا مولینا کروز طراحی کرده و نشان می‌دهد این ویروس با آنفولانزا در یک خانواده است و با سرماخوردگی شباهت‌هایی دارد. با این کار می خواهد تصویر آشنایی از این ویروس برای کودک ترسیم ‌کند وکودک بدون ترس با این بیماری آشنا می‌شود، دانستی‌های کافی و سودمندی به دست می‌آورد و مطمئن می‌شود در پناه خانواده در امان هستند.

یکی دیگر از کتاب های مفید "صورت های قایم باشکی"است که توسط موسسه‌ی ACF استرالیا منتشر شده است. این کتاب  بازی گونه به موضوع پوشاندن صورت با ماسک پرداخته است.

 

برای دریافت کتاب های معرفی شده، فایل pdf پیوست شده است.

 

تینا کاظمی   پیش دبستان دخترانه،کلاس 1 شعبه الف
👏👏👏👏
سه‏ شنبه 1399/09/25 ، ساعت 6:8
سمیرا بهمنش
مشاور شعبه 2 - دبستان دخترانه
دو شنبه 1399/07/14 ، ساعت 13:43

معرفی کتاب 

آشنایی کودکان با ویروس کرونا ویژه کودکان پایه دوم و سوم

 

 با غافلگیری شیوع گسترده ویروس جدید کرونا، کودکان زمان بیشتری را درکنار خانواده ها سپری می کنند و در این شرایط خانواده ها با واکنش ها و سوالات مختلف آنان روبرو می شوند. برای پاسخ به نگرانی و دغدغه های  این روزهای بچه ها،می توان از داستان های مختلف استفاده کرد. این روزها، برای اولین بار نویسندگان وتصویرگران ادبیات کودک، داستان‌هایی خلق کردند تا بتوانند به والدین و کودکان در درک و توضیح تغییر سریع شرایط زندگی، عادت‌ها و رفتارهای روزانه کمک کنند.

کتاب " قهرمان من تویی " نوشته و تصویرسازی‌ هلن پتوک، حاصل تحقیق گسترده آژانس حمایت روانی و روحی در شرایط بحران است و با حمایت سازمان بهداشت جهانی و یونیسف برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال به‌صورت اینترنتی منتشر شده است.این کتاب با بررسی شرایطی روحی و روانی خانواده‌هایی از نقاط مختلف جهان در برخورد با همه‌گیری کووید ۱۹ شکل گرفت و بعد از چندین بار نظرسنجی از ۱۷۰۰ خانواده داوطلب از سراسر جهان بازنویسی شد.

سارا، دختر کوچکی است که از شنیدن اخبار و گفتگوهای مادرش با دیگران درباره بیماری نگران شده است. سارا شب‌ها نگران است و اصلاً احساس یک قهرمان را ندارد تا اینکه اژدهای خیالی‌ای به نام آریو به اتاقش می آید. سارا سوار بر آریو به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند و با کودکانی از قاره‌های مختلف جهان آشنا می‌شود که برایش از تجربه زندگی در قرنطینه، برخوردشان با بیماری، نگرانی و کمک به دیگران می‌‌گویند.

 

یکی دیگر از کتاب های جالب و مفید در این زمینه ویروس کرونا: کتابی برای کودکان است.این کتاب نوشته الیزابت جنر، کیت ویلسون، نیا رابرتس و تصویرگری اکسل شفلر (خالق کتاب‌های گرافالو از شخصیت‌های محبوب کودکان) می باشد. کتاب برای کودکان دبستانی مناسب است و  به زبان ساده اطلاعات جامعی را درباره راه‌های پیشگیری از بیماری، سیستم دفاعی بدن و آنتی بادی‌ها و علائم بیماری و آنچه در بیمارستان برای درمان بیماری انجام می‌شود، شرح می‌دهد. این کتاب همچنین به شرایط روحی اطرافیان در دوران قرنطینه می‌پردازد و راه‌هایی را برای حفظ ارتباط با دوستان و اقوام پیشنهاد می‌کند و تصویر واقع بینانه و قابل‌فهمی از شرایط موجود پیش روی کودکان می‌گذارد. درعین‌حال به کودکان نه حس انفعال بلکه احساس مسئولیت می‌دهد. اینکه آن‌ها هم با رعایت اصول ساده کنار والدین و دانشمندان و پزشکان و پرستاران در کنترل بیماری نقش مهمی دارند.

 

                                                                    

 

                                          

 

 

                     

 

        برای دریافت کتاب های معرفی شده،فایل pdf پیوست شده است.